Kurzy lezení na pískovcových skalách - Sandstone rock climbing lessons

Lezení na písku je specifické, ale krásné. Vždycky, když sedím na nějakém tom skalním vršku a rozhlídnu se kolem sebe, uvědomím si, jaké máme štěstí, že se takové skalní oblasti u nás nacházejí. Ať už mluvím o Adršpachu nebo o mé domácí oblasti Labském údolív Českém Švýcarsku - kde jsem doma.

Lezení na písku je zajímavé - plné hran, spár, rajbasů, delikátních stěnek a jiných technicky náročných libůstek. Na písku se prostě nenudíte!

V tomto kurzu se naučíte základní lezecké dovednosti na skalách, které jsou potřeba při lezení na pískovcových terénech jako: jištění prvolezce, založení smyček, lezení komínů a rajbasů, správné dobírání na skalních vrcholech, slanění. Vše se uskuteční v souladu s pískovcovými pravidly. Individuální přístup.

Sandstone rock climbing lessons - Climbing guide in Elbe Sandstone

EN>This climbing area Elbe Sandstone has become the most popular in Czech Republik during last couple years and certainly it deserves. The beautifull valley doesn't offer only first-rate climbing on a solid sandstone, but it offers as well a beutiful view to valley, where the river Elbe rules with a firm hand. The very nice time is on a spring- the air is fresh and clean, all is green, on the river are there floating boats and the both sides of a river are decorated with a superb rocks formations. Like in every sandstone area in Czech Republic, also here you can hear an amaising story of climbers, who proved their courage and strong will for another new climbs, which they made from a bottom (according to sand`rules). We will choose for you one the amazing lines in valley. And the beutiful day we will finish at the climbing pub " U Kosti".

I'm an IFMGA - certified mountain guide currently based in the Elbe Valley, Czech Republic. Discover the legendary Elbe Valley and learn sandstone climbing  with me.

Nabídka - Offer

  • Délka kurzu: 1 - 3 dny, dle individuální domluvy lze prodloužit - the indivudual approach
  • Max. počet účastníků/ The number of participants: 2
  • Termín / The term: duben až říjen / April - October
  • Místo konání: Labské údolí - Elbe Sandstone (lze se domluvit i na okolní skály: Tisá, Ostrov, Modřín)
  • Cena / Price: osoba/den 5000 Kč (1 klient) 2500 Kč (2 klienti)
  • Cena zahrnuje / The price includes: zapůjčení lezeckého materiálu nezbytného pro výuku, vedení horským vůdcem UIAGM, odpovědnostní pojistku HV / the rent of climbing materials, mountain guide, insurance of mountain guide

Lezení na písku v Labském údolí

Objednávka