Skialp 4000

Výš už to snad ani nejde, tedy aspoň v Evropě ne. Není nad to dívat se na svět z vrcholu zasněženého kopce. A proč ne ze čtyřtisícovky, pro Alpy magické číslo není až tak nedostupné, jak se může zdát.

Na všech našich akcích kladu především důraz na bezpečnost a individuální přístup. Proto i konkrétní termín vyberu podle vašich potřeb a hlavně podle počasí tak, abychom se zase bezpečně potkali znovu na skilpech.

Předpokladem k absolvování některé níže vypsaných akcí je dobrá fyzická kondice, zvládnutí jízdy v terénu a skialpinistické dovednosti.

 Neváhejte mě proto pro více detailů kontaktovat a vše doladíme na míru.

Lavinový kurz Krkonoše

Co bude na programu?

4000 ve Wallisu

Wallis je část Alp s nejvyšší průměrnou nadmořskou výškou a více než třicítkou právě čtyřtisícovek. Allalinhorn  (4 027 m),  Alphubel ( 4 205 m) a Stralhorn (4 190 m) patří mezi ty nejsnáze dostupné a v průběhu čtyř dní se na ně pokusíme vystoupit. Výchozím bodem pro nás bude lyžařské středisko Sass Fee odkud se vydáme nahoru. Z vrcholů pak budeme  moct zhlížet na majestátý Matterhorn  a Dufourspitze.

Spaghetti tour

Čtyřdenní skialpový traverz v masívu Monte Rosy. Cestou posbíráme několik čtyřtisícových vrcholů jako například Breithorn, Castor, Piramide Vincent či Signalkuppe. Užijem si parádních sjezdů a výhledů na Matterhorn a Dufourspitze. A to proč se traverz jmenuje „Spaghetti“ zjistíme u večeře na italských chatách.

Gran Paradiso 4 061 m

Klasický jarní skialpinismus na nejvyšší čistě Italský kopec. Sice se nejedná o čtyřtisícovky, ale jde o majestátné kopce na které stojí za to si vyšlápnout.

Wildspitze 3 770 m

Skialpový přechod Otztálu na 3-4 dny. Z vesnice Vent na konci Otztalského údolí vyrazíme na vrcholky Similuan 3600 m, Weisskugel 3 738 m, Fluchtkogel 3 500 m a Wilspitze 3 770 m. Zázemím po čas přechodu nám budou horské chaty.

 Grossglockner 3 798 m 

Nejen skialpy, ale i trošku lezení si užijete při výstupu na nejvyšší  kopec Rakouska. Z chaty Studlhutte, kam jsme došli z parkoviště po pár hodinách stoupání, budeme dále stoupat pod vrcholový hřeben. Zde necháme lyže, nasadíme mačky a navážeme se na lano. Po exponovaném hřebeni a přes Kleine Glockner (3 770 m)  dolezeme až k vrcholovému kříži. Odtud už není kam stoupat, užijem si parádní výhledy a vydáme se po hřebeni zpět. Jako odměna nám bude sjezd s téměř dvou kilometrovým převýšením. Akci lze spojit i s výstupem na Grossvenediger.

Objednávka

Reference